Om företaget

Hos oss kan du känna dig trygg

 

Vi har verkat i den estetiska branschen i över ett decennium och utvecklar och distribuerar innovativa estetiska lösningar med låga risker. Martin och Martina Richter är grundare av företaget och har tillsammans mångårig erfarenhet och ett unikt kontaktnät i branschen världen över. Det gör att Medicera ligger i framkant vad gäller det absolut senaste inom estetisk skönhet. Vi är exklusiva distributörer i Skandinavien av flera ledande varumärken inom medicinteknik och estetik. Våra fyra produktområden är: Injicerbara produkter, apparatur, hudvård och utbildning.

 

Medarbetare

Martina Richter

Founder/CFO martina.richter@medicera.com

Martin Richter

Founder/CEO martin.richter@medicera.com

Daphne León

Marketing & Sales Director daphne@medicera.com

Schabnam Parhez

Key Account Manager +46 (0)790 73 07 59 s.parhez@medicera.com

Ahmed Shahin

Account Manager (Södra Sverige) +46(0)790 73 07 58 ahmed.shahin@medicera.com

Theo Richter

Account Manager +46 (0)723 33 63 74 theo.richter@medicera.com

Linda Cadelin

Key Account Manager +46 (0)736 80 06 60 linda@medicera.com

Tim Eneberg

Economy Support +46(0)8 544 853 00 tim.eneberg@medicera.com

Axel Grytt

IT Support axel@medicera.com

Sebastian León Hermfelt

Art Director sebastian@medicera.com

Lovisa Wendt

Art Director Junior lovisa@medicera.com